Wielkopolzki Związek Unihokeja

UKS Błyskawica Niechanowo

PIŁKA NOŻNA 2023/2024

XIV Turniej Mikołajkowy w Halowej Piłce Nożnej

5 grudnia 2023 roku na hali sportowej przy ul. Łubieńskiego w Gnieźnie odbył się XIV Turniej Mikołajkowy w Halowej Piłce Nożnej w ramach Mistrzostw II LO w Gnieźnie. W tym roku do turnieju zgłosiło się 11 zespołów, które w drodze losowania zostały podzielone na dwie grupy. Do fazy półfinałowej awansowały po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. Mecze w fazie grupowe trwały 1x8 minut. Tak prezentuje się tabela obydwu grup.

W fazie finałowej mecze trwały 2x7 minut. W pierwszym z nich zagrały ze sobą klasy 4A i 2CB. Zwycięsko z tego pojedynku wyszła klasa 4A wygrywając 5:1. W drugim półfinale zmierzyły się drużyny 4FB i 1C. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla klasy 4FB.

W ten sposób zostały wyłonione drużyny do walki o 3 i o 1 miejsce. Brązowy medal zdobyła klasa 2CB, pokonując w dogrywce klasę 1C 1:0 (1:1). W wielkim finale, już po raz drugi w tym turnieju, zmierzyły się więc klasy 4A i 4FB. Tym razem spotkanie zakończyło się rezultatem 2:1 na korzyść klasy 4A.
Zatem zwycięzcą turnieju i obrońcą zeszłorocznego tytułu została klasa 3A, która odebrała złote medale i puchar przechodni, którym będzie się opiekowała do majowych matur.